Toplu Taşımada 65 yaş üstü krizi devam ediyor… Dünya Yaşlılık Derneği’nden sınırlama önerisi

Akaryakıt zamlarının ardından  toplu taşıma ücretlerinin arttırılmasına ilişkin tartışmalar devam ederken, ücretsiz ve indirimli binen vatandaşlarda gündeme gelmişti. 65 yaş üstü vatandaşların bedava biniş haklarının iptal edilmesi de gündeme gelirken,..

Toplu Taşımada 65 yaş üstü krizi devam ediyor… Dünya Yaşlılık Derneği’nden sınırlama önerisi
Yayınlanma: Güncelleme: 103 views

Akaryakıt zamlarının ardından  toplu taşıma ücretlerinin arttırılmasına ilişkin tartışmalar devam ederken, ücretsiz ve indirimli binen vatandaşlarda gündeme gelmişti. 65 yaş üstü vatandaşların bedava biniş haklarının iptal edilmesi de gündeme gelirken, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Kurtuluş Kara, ‘’Esnaf olarak karar aldık, taşımayacağız’’ açıklamasında bulunmuştu.

elipshaber.com‘dan Betül Vural’ın özel haberine göre, tartışmaların yerine bir çözüm önerisinde bulunan Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, sınırlandırma önerisinde bulundu.

Yaşlıların elinden bu hakkın alınmaması için çağrıda bulunan Çınar, yaşlıların bu hak ile hayatlarını idame ettirdiklerini belirterek, “Akıllı bir sisteme geçerek yaşlıların ücretsiz toplu taşıma hakkını bir gereksinim olarak mı, yoksa bir hobi olarak mı kullandığı tespit edilebilir. Kişinin, günde kaç kere bindiğine dair veriler, karta yüklenebilir. Bu tür yazılım sistemleri zaten var” dedi. Örnek olarak, 2 günlük biniş hakkının ayda 60 biniş edeceğini söyleyen Çınar, ‘’Bu sınırın üzerine çıkan kişiden ücret tahsil edilebilir’’ diye ekledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.