Saadet – Gelecek TBMM grubunun protestosu gündemde… Gruba yer verilmedi…

TBMM geçtiğimiz günlerde yeni yasama dönemi ile birlikte açıldı. Meclisin açılması ile birlikte gözler parti gruplarının çalışmalarına çevrilirken, meclis tatile girmeden önce Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin bir araya gelerek..

Saadet – Gelecek TBMM grubunun protestosu gündemde… Gruba yer verilmedi…
Yayınlanma: Güncelleme: 91 views

TBMM geçtiğimiz günlerde yeni yasama dönemi ile birlikte açıldı. Meclisin açılması ile birlikte gözler parti gruplarının çalışmalarına çevrilirken, meclis tatile girmeden önce Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin bir araya gelerek oluşturduğu ‘Saadet grubu’ yaşadığı problemler ile gündeme gelmişti.

Milli Gazete’den Muhammed Vefa’nın haberine göre:

Saadet Partisi TBMM Grubu, kendilerine Genel Kurul’da ön tarafta yer verilmemesinin ardından Başkanlık Divanı’nın yanında bulunan komisyon sıralarına oturdu. Söz konusu durumun ardından TBMM Başkanlık Divanı’nda çözüm bulunamayınca Saadet Partisi TBMM Grubu, komisyon sıralarında çalışmalarını sürdürdü. Muhalefet partileri de Saadet Partisi usul tartışmasına destek verdi.

“KİMSEDEN LÜTUF İSTEMİYORUZ”
Saadet Partisi Grup Başkanı ve Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak karara tepki gösterip, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u göreve davet etti. Özdağ, “6 Temmuz 2023 tarihinde bir grup kuruldu. Bu grup kurulduktan sonra TBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı’nın diğer parti gruplarının hangi hakları varsa bu hakların Saadet Partisi grubuna verilmesi gerekmekteydi. Bizim bunu talep etmemize bile gerek yok, burası TBMM, bizim anayasamız iç tüzük. İç tüzük gereğince Başkanlık Divanı burada bize yer göstermeliydi. Biz çalışma usullerine uygun hareket etmenizi istiyoruz, bugüne kadar üç defa Meclis Başkanı Kurtulmuş ile konuştuk ve 1 Ekim’e kadar halledeceğiz dediler. Bizim en temel hakkımız, biz kimseden lütuf istemiyoruz, burası sizin babanızın malı değil. Burası millete ait, biz milletin vekilleriyiz” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.