Öğretmene şiddete sendikalardan tepki

Kahramanmaraş Onikişubat’ta bir okulda görevli sınıf öğretmeni Ferhat Pakdil, okulun önünde bir öğrencinin anne ve babası tarafından darbedildi. Yaralanan ve bileği kırılan Pakdil, karakola giderek veli anne baba hakkında şikayetçi..

Öğretmene şiddete sendikalardan tepki
Yayınlanma: Güncelleme: 93 views

Kahramanmaraş Onikişubat’ta bir okulda görevli sınıf öğretmeni Ferhat Pakdil, okulun önünde bir öğrencinin anne ve babası tarafından darbedildi. Yaralanan ve bileği kırılan Pakdil, karakola giderek veli anne baba hakkında şikayetçi oldu. Yaşanan şiddet olayına eğitimciler ve sendikalar tepki gösterdi.

YALÇIN, “ÖĞRETMENE ŞİDDETE DUR DİYORUZ”
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Öğrencisine hatasını anlatan sözlü uyarısının ardından, mesleki tecrübenin zirvesinde bulunan 54 yaşındaki öğretmen arkadaşımız Ferhat Pakdil’e, öğrencisinin ailesi tarafından uygulanan şiddeti nefretle kınıyorum. Başvurulan bu şiddet bizlere, ‘Mesleğimiz daha fazla örselenmesin, şiddete çözüm ötelenmesin’ çağrımızın ne kadar yerinde olduğunu, çözümün ne kadar aciliyet gerektirdiğini gösteriyor. Artık, görevi başında canice öldürülen ya da şiddete maruz kalan öğretmenlerimizin haberlerini almak istemiyoruz. ‘Öğretmene şiddete dur’ diyoruz”  diyerek tepki gösterdi.

ÖĞRETİCİ, “YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici ise, “Kahramanmaraş Mimar Sinan İlkokulu’ndaki meslektaşımız saldırıya uğrayarak yaralanmıştır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz. Nesiller yetiştiren mesleğimiz şiddeti değil; saygınlığı, sevgiyi hak ediyor. Şiddete maruz kalan, darp edilen ve maalesef öldürülen eğitimcilerimiz gün geçtikçe artmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere yetkililer öğretmene şiddetin üzerine eğilmelidir. Gerekli ağır ve caydırıcı cezalar verilerek bu şiddetin önüne geçilmelidir. Şiddete maruz kalan öğretmenimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.