Kırşehir’de bir türlü bitmeyen tadilat! Vatandaşlar mağdur olmaya devam ediyor

Kırşehir’de 3 yıl önce tadilat sebebiyle kapatılan fakat üzerinden geçen zamana rağmen açılmayan tarihi Kızılcaali köprüsü bölgede yaşayan vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Gölden geçerek karşı tarafta bulunan tarlalarına gitmek..

Kırşehir’de bir türlü bitmeyen tadilat! Vatandaşlar mağdur olmaya devam ediyor
Yayınlanma: Güncelleme: 45 views

Kırşehir’de 3 yıl önce tadilat sebebiyle kapatılan fakat üzerinden geçen zamana rağmen açılmayan tarihi Kızılcaali köprüsü bölgede yaşayan vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.

Gölden geçerek karşı tarafta bulunan tarlalarına gitmek isteyen vatandaşlar 100 metrelik köprüden geçerek çözebileceği sorunları 23 kilometrelik yolu giderek çözmeye çalışıyor. Bölgede yaşayan  vatandaşlar, geçici bir köprü yaparak sorunlarını çözmeye çalışmış olmalarına karşın Özel İdare tarafından yapılan geçici köprü yıkılarak mağduriyet devam ettirilmiş durumda.


32 tane köyü birbirine bağlayan köprü için yerel halk bir an önce çözüm beklerken, “3 yıldan beridir bölgede bulunan vatandaşlar mağdur olduk. Sebebini sorduğumuzda ise bilgi alamıyoruz. Birkaç sefer ağır vasıta geçtiği zaman tarihi köprü zarar gördü. Köprünün orjinalliğide zarar gördü. Bu köprünün kapanması sebebiyle 23 kilometre yol katetmek zorunda kalıyoruz” diyerek tepkilerini gösterdi.


Bir türlü açılamayan köprünün önünde açıklamalarda bulunan İyi Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Turan Yıldırım, “Bu köprünün önemli bir özelliği var, bu köprü Akçakent, Çiçekdağı ilçelerimizin hatta Yerköyü birbirine bağlayan hatta 32 köyü birbirine bağlayan bir köprü 2020 yılından beri tadilat vaziyetinde bir çivi dahi çakılmamış ve kullanılamaz vaziyette. Bundan dolayı bütün köylülerimiz hastalarını, yakınlarını şehre taşımak için, tarlalarını sürebilmek için bu kısacık köprünün tadilatının bitmesini beklerken yaklaşık 23 kilometre yol çekmek zorunda kalıyorlar. Bu eziyete son verilmeli” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.