İstanbul seçimlerini iptal ettiren Ali İhsan Yavuz bu seçimler için YSK’yı uyardı: “YSK bir hata yaparsa bunun bedeli bir parça ağır olur”

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz katıldığı CNN Türk canlı yayınında YSK’nın sandık başkanlarının listesini İçişleri Bakanlığı’na vermemesi ile ilgili kararını işaret ederek “YSK İstanbul..

İstanbul seçimlerini iptal ettiren Ali İhsan Yavuz bu seçimler için YSK’yı uyardı: “YSK bir hata yaparsa bunun bedeli bir parça ağır olur”
Yayınlanma: Güncelleme: 46 views

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz katıldığı CNN Türk canlı yayınında YSK’nın sandık başkanlarının listesini İçişleri Bakanlığı’na vermemesi ile ilgili kararını işaret ederek “YSK İstanbul örneğindeki gibi bir hata yaparsa bunun bedeli bir parça ağır olur” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, OHAL’in 9 Mayıs’ta kalkacağını belirtirken ‘AFAD’a hangi seçmen müracaat ederse oy kullanmak için kendi şehrine taşınacak’ ifadelerini kullandı.

Ali İhsan Yavuz’un söz konusu açıklaması şöyle:

“CHP’nin iddiaları gerçek dışı. İçişleri Bakanı Sayın Soylu, bu konu hakkında açıklama yaptı. YSK, birçok kez bizim taleplerimizi reddediyor. Kayda da geçmesi açısından söylüyorum. Daha önce dedik ki, sandık başkanlarının listesini bize vermeniz gerekiyor. Görevlilerin kamu görevlisi olup olmadığını anlayalım. Çünkü İstanbul’da da böyle bir problem yaşadık. YSK yine paylaşmadı. ‘Güvenlik gerekçesiyle bunu partilere veremem’ yanıtını veriyor. Kıyameti kopartacak halimiz yok ama kayda geçsin, YSK İstanbul örneğindeki gibi bir hata yaparsa bunun bedeli bir parça ağır olur. Endişelerimiz var.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.