Faili İsrail, ölenler çocuk; hava saldırısında aralarında çocukların da bulunduğu 13 Filistinli hayatını kaybetti.

Gazze Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında 13 kişi öldürüldü, 20 kişi de yaralandı. Açıklamada, İsrail’in hava saldırısında 4’ü çocuk 4’ü kadın olmak üzere 13 kişinin..

Faili İsrail, ölenler çocuk; hava saldırısında aralarında çocukların da bulunduğu 13 Filistinli hayatını kaybetti.
Yayınlanma: Güncelleme: 50 views

Gazze Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında 13 kişi öldürüldü, 20 kişi de yaralandı.

Açıklamada, İsrail’in hava saldırısında 4’ü çocuk 4’ü kadın olmak üzere 13 kişinin hayatını kaybettiği, 3’ü çocuk 7’si kadın 20 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

FİLİSTİN DİRENİŞ ÖRGÜTLERİNDEN İSLAMİ CİHAD’IN ASKERİ KANADINDAN 3 KİŞİ ÖLDÜ

İslami Cihad Hareketinin silahlı kanadı Kudüs Tugayları, yönetici kadrodan 3 kişinin eşleri ve çocuklarıyla birlikte saldırılar sırasında öldürüldüğünü açıkladı.

Saldırılarda hayatını kaybeden liderlerin bilgileri ise şöyle:

Askeri Konsey Genel Sekreteri Cihad Şakir Gannam, Kuzey Bölge Komutanı Halil el-Behtini ve Batı Şeria’daki askeri çalışma yöneticilerinden Tarık İzzeddin. Saldırılarda bu isimlerin eşleri ve çocuklarının da katledildiğini belirten İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Tarık Silmi yaptığı yazılı açıklamada, “İşgal güçlerinin suçlarına karşılık olarak direniş güçlerinin önünde tüm tercih ve senaryolar açıktır; İşgal son bulana dek direniş durmayacaktır. Direniş, Filistinlileri topraklarından söküp atmak isteyen işgal güçleriyle angajman kurallarında yerini almıştır, şehitlerinin intikamını alacaktır ” dedi.

HAMAS: İSRAİL BEDELİNİ ÖDEYECEK

Öte yandan Hamas Hareketi lideri İsmail Heniye de gelişmelerin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

“İsrail suikast operasyonunda hesabında yanıldı, bedelini ödeyecektir. Hain bir operasyonla liderlere suikast düzenlenmesi işgalin kendisine güvenlik sağlamayacak bilakis direnişi daha da artıracaktır. Direniş, hain düşmanın canını yakacak, üslubu sadece kendisi belirleyecektir.”

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise İslami Cihad Hareketine yönelik saldırı doğrulandı; Gazze’ye düzenlenen hava saldırılarının, Ordu ile Şabak ortak operasyonu olduğu ve İslami Cihad Hareketinin askeri kadrolarına karşı gerçekleştirildiği, hayatını kaybeden lider kadrosunun isimleriyle birlikte dile getirildi.

Gelişmelerin ardından Gazze’deki Hükümet Basın Ofisi, yaptığı yazılı açıklamayla, ikinci bir duyuruya kadar kentteki tüm eğitim kurumlarında eğitime ara verildiğini bildirdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.