Anayasa müzakeresi çağrısı için sendika da başvurdu… Sağlıkçıların sorunlarını gündeme getirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa için çağrıda bulunarak, “En ideal anayasa metnini bulmak için gelin konuşalım, tartışalım, müzakere edelim ama bu süreçten kaçmayalım” demişti. Çağrıya birçok alandan cevap verilirken,..

Anayasa müzakeresi çağrısı için sendika da başvurdu… Sağlıkçıların sorunlarını gündeme getirilecek
Yayınlanma: Güncelleme: 57 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa için çağrıda bulunarak, “En ideal anayasa metnini bulmak için gelin konuşalım, tartışalım, müzakere edelim ama bu süreçten kaçmayalım” demişti. Çağrıya birçok alandan cevap verilirken, Sağlıkçı Birliği Sendikası da müzakereler için başvuruda bulunmuştu. Sendika, talebin Cumhurbaşkanlığına ulaştığı ve dilekçenin işleme alındığını duyurarak, müzakere sürecinde sağlıkçıların sorunlarını gündeme getireceklerini açıkladı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığının taleplerine ilişkin olarak geri dönüş sağladığına dikkat çekerek, dilekçenin işleme alındığı duyuruldu. Sendika her gelişmenin kamuoyuna duyurulacağının altını çizerek, “Başta; 3+1 tayin mağduriyeti, aile birliği çifte standartı, özlük ve tayin hakları, istihdam ve atama takvimi, mobbing ve liyakatsiz yöneticilik, sağlıkta şiddet, meslek tanımları, ve sağlıkta taşeronlaşma gibi konuların sunumunu gerçekleştireceğimizi başvuru dilekçemizde belirtmiştik. Belirttiğimiz konular üzerine Cumhurbaşkanlığına sunum yapmak üzere müzakerelere katılma talebimizin karşılık bulduğunu ve dilekçemizin işleme alındığını duyurmak istiyoruz” denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.